Alper & Selen

2008 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen, IDSF & TDSF ortaklığında düzenlenen, Dünya şampiyonasında 1. Olduktan sonra yurt dışında da ders vermeye başlayan Alper & Selen çifti on yılı aşkın süredir çalışmalarına devam etmektedir. Bu süre zarfında yurtiçi ve yurtdışında yaptıkları performanslar ve verdikleri derslerle tango dünyasının özel çiftlerinden biri haline gelmişlerdir.

Performanslarında ve eğitmenliklerinde akıcılık, elegans ve müzikaliteyi ön planda tutarlar. Derslerinde eğitim yelpazesini geniş tutarak tango’yu her alanda öğretmeyi hedeflerler. 2010 yılında Ankara’da, 2017 yılında ise İstanbul’da açtıkları Tangoloji Dans Stüdyolarında verdikleri derslerle çalışmalarına devam etmektedirler.

follow on instagram
follow on facebook

Selen Sürek

tangoloji_selen

1983 yılında Ankara’da doğdu. O.D.T.Ü Koleji’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra, 2001 yılında Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım bölümünü kazandı. 2005 yılında mezun oldu. 2009 yılına kadar Birleşmiş Milletler UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nde Fon Toplama ve Veritabanı yönetimi üzerine çalıştı. Dansa ve sahneye olan ilgisi küçük yaşlarda başladı. 8 sene Ulusoy Bale’de klasik bale ve ardından 6 sene özel piyano eğitimi aldı. Üniversiteyi kazandıktan sonra latin danslarına (Rumba, Cha Cha, Swing, Salsa) başladı. Küçüklükten beri hayatını dansa adamayı hayali ve hedefi haline getiren Selen, 2003 yılında Arjantin Tango ile tanışmasıyla bu hayali için ilk adımı atmış oldu. 2003 yılında Ali Kemal Özkan ve Ira Osipova ile tango derslerine başladı. Daha sonra 2004 yılında Servet Moran ve Figen Moran’la TangoTürk okulu bünyesinde tango eğitimine devam etti. 2005 yılında Alper Ergökmen ile tanıştı ve partner oldu. 2007 yılının Ağustos ayına kadar Servet Moran ve Figen Moran’ın TangoTürk’te asistanlığını yaptı. 2008 Ocak ayında eğitmenleri Servet Moran ve Figen Moran’ın kurucusu olduğu AkademiTango’da ders vermeye başladı. 2010 yılının Temmuz ayına kadar bu okulun bünyesinde Alper Ergökmen ile Arjantin Tango dersleri vermeye devam etti. Eylül 2010 yılında Alper Ergökmen ve Tango sayesinde tanıştığı arkadaşları Aydın Arslan ve Burçin Aktaş, Mehmet Arıdoğan, Can ve Aslı Kahraman’la birlikte TANGOLOJİ DANS STÜDYOSU’nu kurdu.

Tango eğitimine ara vermeden devam eden Selen SÜREK, gelişimine katkıda bulunan birçok değerli hoca ile çalıştı. Özellikle Gustavo Naveira & Giselle Anne, Julio Balmeceda & Corina De La Rosa, Mariano “Chicho” Frumboli & Juana Sepulveda, Sebastian Arce & Mariana Montes, Esteban Moreno & Claudia Codega, Horacio Godoy, Oliver Kolker & Silvinia Valz, Gaston Torelli & Moira Castellano, Ezequiel & Geraldin, Ariadna Naveira & Fernando Sanchez, Serkan Gökçesu & Cecilia Garcia, Graciela Gonzalez ve Evren Sayın’la yaptığı çalışmalar eğitmenliğini ve dansını geliştirmesinde büyük rol oynamıştır.

Eğitmenlik hayatına 3 yıl önce başlayan Selen Sürek, 2008 yılından beri Türkiye Dans Sporları Federasyonu Sosyal Standart Danslar Arjantin Tango Eğitmenlik Lisansı’na sahiptir. Tango üzerine yaptığı araştırmaları geliştirmek için 2010 yılının Ocak ayından Mart ayına kadar Buenos Aires’e giderek Tango müziği, tarihi ve kültürü üzerine eğitimler aldı. Kurucusu olduğu Tangoloji Dans Stüdyosu’nun yanısıra Hacettepe Üniversitesi Dans Topluluğu’nda (HÜDAST) partneri Alper Ergökmen ile düzenli dersler veren Selen, eğitim vermek ve performans yapmak amacıyla yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerine davet edilmektedir.

Follow Selen on Twitter

Alper Ergökmen

tangoloji_alper

1984 Ankara Doğumlu. T.E.D Ankara Koleji’nden 2002 yılında mezun olduktan sonra, Bilkent Üniversitesi İktisat bölümünü 2006 yılında bitirdi.

Dans hayatıysa ortaokulda bünyesinde olduğu “Damsız Girilmez” adlı müzikalle başladı. Üniversite dönemine kadar dansa sadece hobi bazında devam ederken, 2004 yılında Nalân Civelek’le Arjantin Tango’ya başladı. Daha sonra Servet Moran & Figen Moran’la TangoTürk okulu bünyesinde tango eğitimine devam etti. 2007 yılının Ağustos ayına kadar asistanlık yapmaya devam etti ve vatani görevini yapmak üzere tango’ya bir süre ara verdi. 2008 Ocak ayında askerlik görevini bitirmesinin ardından, eğitmenleri Servet Moran & Figen Moran’ın kurucusu olduğu AkademiTango’da ders vermeye başladı. 2010 yılının Temmuz ayına kadar bu okulun bünyesinde tango dersi vermeye devam ettikten sonra, Eylül 2010 yılında partneri Merve Selen Sürek ve Tango sayesinde tanıştığı arkadaşları Aydın Arslan ve Burçin Aktaş, Mehmet Arıdoğan, Can ve Aslı Kahraman’la beraber TANGOLOJİ DANS STÜDYOSU’NU kurdu.

Kendi Tango eğitimine her zaman önem veren Alper ERGÖKMEN, ders almaya başladığı günden beri gelişiminde çok büyük emeği olan eğitmenlerle çalışma fırsatı buldu. Özellikle Gustavo Naveira & Giselle Anne, Julio Balmaceda & Corina De La Rosa, Mariano “Chicho” Frumboli & Juana Sepulveda, Sebastian Arce & Mariana Montes, Esteban Moreno & Claudia Codega, Horacio Godoy, Oliver Kolker & Silvina Valz, Gaston Torelli & Moira Castellano, Ezequiel & Geraldin, Serkan Gökçesu & Cecilia Garcia, Evren Sayın’la yaptığı çalışmalarla kendi dansına ve eğitmenliğine yön verdi.

Eğitmenlik yaşamına başladığı 2008’den beri Türkiye Dans Sporları Federasyonu Sosyal Standart Danslar Arjantin Tango Eğitmenlik Lisansına sahip olan Alper ERGÖKMEN, tango üzerine yaptığı araştırmaları geliştirmek için 2010 yılının Ocak ayından Mart ayına kadar Buenos Aires’e giderek tango müziği ve tarihi üzerine eğitimler aldı. Kurucusu olduğu Tangoloji Dans Stüdyosu yanı sıra Hacettepe Üniversitesi Dans Topluluğunda Merve Selen Sürek’le düzenli dersler vermeye devam eden Alper, eğitim vermek ve performans yapmak amacıyla yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlere davet edilmektedir.

Follow Alper on Twitter
Follow Alper on Instagram