Tangoloji Dans Stüdyosu / Ankara

Merhaba

Sloganını, Rene Descartes'in meşhur metodolojisinden esinlenerek yaratan TANGOLOJİ DANS STÜDYOSU Ekim 2010 tarihinde Ankara'da kurulmuştur. Kurucu ekip, yıllar önce tango kurslarında ve tangonun sosyal gecesi olan milonga gecelerinde tanışmış ve bu dostluğu bugünlere taşımıştır. TANGOLOJİ DANS STÜDYOSU ,Türkiye'de Arjantin Tango dalında organize edilen yarışmalarda, Dünya Şampiyonlukları ve Türkiye dereceleri elde etmiş bir eğitmen kadrosuna sahiptir. Ekip genç, tecrübeli ve yenilikçi eğitmenlerden oluşmaktadır. Hedefleri, Arjantin Tango'da Ankara'yı, önce Türkiye'nin daha sonra da Avrupa'nın başkenti yapmaktır. TANGOLOJİ, Tango Dansı'nın insanların sosyal kabiliyetlerini ve kişisel gelişimlerini olumlu yönde etkilediğini ve bu dansın doğal bir ihtiyaç olduğunu düşünmektedir. Buna uygun eğitim müfredatı geliştirmiştir. Amaçları kaliteli, tango kültürü ve felfesini iyi kavramış öğrenciler yetiştirmektir. Bunun için Ankara'nın merkezinde iki salonlu, ferah, aydınlık ve sıcacık bir kompleks inşaa etmiştir.

Tangoloji

En saf, en yalın, en içten ve sevgi dolu adımlarla başladık, tango denilen sonsuz dansa. Zevkimiz tutkuya, tutkumuz alışkanlığa, alışkanlığımız hevese, hevesimiz daha iyisini yapmaya dönüştü. O zaman anladık ki, tango ile bütünleşmişiz. Tangonun sevgisine, tutkusuna, müziğine, akşına, yüceliğine, felsefesinin derinliğine, bizi biz yapan özelliğine inandık ve büyük bir enerji yarattık. Tek bir arzumuz vardı; Hissettiklerimizi ve yaşadıklarımızı insanlarla sonuna kadar paylaşabilmek. Dansımıza sevgi, sevgimize bilgi, bilgimize tecrübe, tecrübemize sizleri kattık. Her köşesine sevgimizi ve emeğimizi koyduğumuz dans okulumuz “TANGOLOJİ” yi sizlere sunuyoruz. Amacımız dansı sevdirmek, dansçı sayısını ve tangonun farkındalığını artırmak, içten bir ortam yaratarak paylaşmak ve paylaştırmak.

Stüdyomuz

Stüdyomuz iki salon, iki adet soyunma odası, bekleme salonu, kadın-erkek wc ve mutfak bölümlerinden oluşmaktadır. Bu salonlar gerektiğin birleşerek L şeklinde büyük bir salona dönüşmektedir. Salonlarımız ikisinde de klima mevcuttur. Stüdyomuz Ankara’nın en merkezi yerlerinden Tunus caddesi üzerindedir. Son zamanlarda popüler olan bu cadde üzerinde bir çok cafe, pub, restaurant, otopark vardır..

Ön Kayıt Formu

Adınız Soyadınız(gerekli)

Cinsiyet (gerekli)
 Erkek Kadın

Telefon (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Kayıt olmak istediğiniz seviye

Ders gün tercihiniz

Partneriniz var mı?(gerekli)
 Var Yok

Varsa Adı Soyadı

Bizi nasıl buldunuz?

Soruyu yanıtlınız