Ercan & Çisil

 

Çisil İrfan

12080728_1022651161092026_706886032_n

1990 yılında Ankara’da doğdu. 2007 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun oldu. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünü dereceyle bitirdi. Dans ve müzikle çok küçük yaşta tanıştı. 5 yaşında bale, 6 yaşında ise keman eğitimi almaya başladı. Akademik eğitimin yanı sıra keman eğitimini uzun yıllar sürdürdü ve 2011-2014 yılları arasında TED Mezunlar Orkestrası’nda görev aldı. Bunun yanı sıra 7 yaşında Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Çocuk Korosu’na girdi. Küçük yaştan başlayan şan eğitimini 18 yaşına kadar sürdürdü ve Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde sahnelenen Turandot, Othello, I Pagliacci operaları ve Fındıkkıran balesi gibi eserlerde korist olarak sahne aldı. Balenin ardından, aktif dans hayatına, 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Dans Sporları Topluluğu bünyesinde Latin Dans Sporu (Samba, Cha Cha, Rumba, Paso Doble, Jive) ile geri döndü. Ardından Arjantin Tango ile tanışarak, Tangoloji Dans Stüdyosu’nda Alper Ergökmen ve Selen Sürek’ten eğitim almaya başladı. Alper Ergökmen ve Selen Sürek’in yanı sıra, yurtiçi ve yurtdışından birçok hocadan aldığı derslerle de dansını geliştirerek Tangoloji Dans Stüdyosu’nda asistanlık yapmaya başladı. 2013 yılından bu yana partneri Ercan Sayar’la birlikte Tangoloji Dans Stüdyosu’nun yanı sıra Hacettepe Üniversitesi Dans Sporları Topluluğu’nda da Arjantin Tango eğitimi vermektedir.

Dansını geliştirmek için ilk günden bu yana oldukça emek veren Çisil İrfan, bu gelişimde büyük katkısı olan birçok değerli hoca ile çalışmıştır. Özellikle, Sebastian Achaval & Roxana Suarez, Carlitos Espinoza & Noelia Hurtado, Javier Rodriguez & Noelia Barsi, Fernando Sanchez & Ariadna Naveira, Sebastian Jimenez & Maria Ines Bogado, Facundo Pinero & Vanessa Villalba, Fausto Carpino & Stephanie Fesneau, Virginia Pandolfi, Dana Jazmin Frigoli, Vanessa Gauch Arabacıoğlu, Figen Moran ile yaptığı çalışmalar dansını geliştirmesinde etkili olmuştur.

Ercan Sayar

12165290_10154348731676988_781394583_o

1975 yılında Almanya’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Üniversite yıllarında Yaratıcı Drama ve İletişim eğitimleri aldı. Uzun yıllar farklı spor dallarıyla (futbol, voleybol, masa tenisi, fitness) aktif olarak ilgilendi. Salsa ve modern dans eğitimlerinin yanı sıra, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Dans Sporları Topluluğu’nda Arjantin Tango ile tanıştı. Tango eğitimine Tangoloji Dans Stüdyosu’nda Alper Ergökmen ve Selen Sürek’le devam ederek, aynı zamanda Arjantinli birçok hocadan ders alarak dansını geliştirmeye devam etti ve 2011 yılında Tangoloji Dans Stüdyosu’nda asistan eğitmen olarak derslere girmeye başladı. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Dans Sporları Topluluğu’nda Arjantin Tango eğitmeni olarak düzenli ders vermeye başladı. Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin Tango Antrenörlük Lisansı’na sahip olan Ercan Sayar, 2013 yılından bu yana partneri Çisil İrfan’la birlikte Tangoloji Dans Stüdyosu’nun yanı sıra Hacettepe Üniversitesi Dans Sporları Topluluğu’nda Arjantin Tango eğitimi vermeye devam etmektedir.

Ercan Sayar, dansının gelişmesinde önemli katkıları olan birçok değerli hoca ile çalışmıştır: Sebastian Achaval & Roxana Suarez, Gaston Torelli & Moira Castellano, Ezequiel Paludi & Geraldine Rojas, Javier Rodriguez, Fabian Peralta, Esteban Moreno, Carlitos Espinoza & Noelia Hurtado, Fernando Sanchez & Ariadna Naveira, Sebastian Jimenez & Maria Ines Bogado, Facundo Pinero & Vanessa Villalba, Fausto Carpino & Stephanie Fesneau, Octavio Fernandez & Corina Herrera