Franco & Çiğdem

Çiğdem Öcal

franco

Yaratıcı keyıfli ozgur dogal tango anlayısı, hem yenilikçi hem de geleneksel bir bakış açısı ile eğitimlerini vermektedir.2006 yılında tango eğitimine başladı. Yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda seminer ve festivalde çok değerli ve dünya çapında ün kazanmış hocalarla çalıştı. 2009 yılında Buenos Aires’ e gitti ve yine burada cok sayıda hocayla çalışma fırsatı buldu.

2012 yılında 9 ay boyunca Buenos Aires’ te kaldı ve burada partneri Franco Luciano Cespi ile dünyaca ünlü hocalarla birebir çalıştı, bazı çok önemli hocaların asistanlığını yaptı. Geleneksel tango alanında yapılan bir yarışmada derece aldılar, çeşitli organizasyonlarda gösteri yaptılar. Aynı zamanda Buenos Aires’ te eğitmenlik yapma fırsatı da bulan çiftin birlikte çalıştığı hocalar arasında yer alan isimlerden bazıları şunlardır: Graciela Gonzales, Gustavo Naviera- Gisselle Anne, Gaston Torelli- Moira Castellano, Julio Balmaceda- Corina de la Rosa, Olga Besio, Gullermina Quiroga, Eduardo Pareja, Milena Plebs,Geraldine Rojas- Ezequiel Palodi, Javier Rodriguez- Andrea Misse, Esteban Morena-Claudia Codega, Sebastian Arce- Mariana Montes, Ariadna Naviera- Fernando Sanchez , German Salvatierra, Federico Naviera-Sabrina Masso, Chicho Frumboli -Juana Sepulveda, Damian Esell, Javier Rodriguez- Virginia Pandolfi, Los Totis, Fabian Peralta, Cristhian Sosa, Corina Herrera, Sebastian Achaval-Roxana Suarez, Donato Juarez- Carolina Del Rivero, Horacio Godoy, Serkan Gökçesu- Özhan Araz, Serkan Gokcesu-Cecilia , Mariela Sametband, Özgür Demir- Marina Marques, Damian Garcia, Mario de Camillis- Barbara Wainnright…

Tango alanı dışında kişisel gelişim, nefes, anatomi, vucut farkındalığı, yoga, tiyatro gibi konularda aldığı eğitimleri ve tecrübelerini dansına ve eğitmenliğine de taşıyan dansçı, kaliteli, farkında dansçılar yetiştirme ve kendi dansını her geçen gün daha iyi noktalara taşıma hedefi, tango tutkusu ve ilk günkü heyecanı ile yoluna devam etmektedir.